Sklepy Internetowe Wrocław
on Lipiec 7, 2010 in Sklepy Internetowe Wrocław

Sklep internetowy

W styczniu 2010 roku, na łamach „Network Magazyn” ukazał się bardzo optymistyczny artykuł dotyczący sektora e-commerce. Jego konkluzje można przedstawić w ten sposób: popularność sklepów internetowych w Polsce budzi coraz większe zainteresowanie co przekłada się na coraz częstsze korzystanie z tej formy dokonywania zakupów. Głównym powodem dla którego przedsiębiorcy decydują się na taką formę sprzedaży to jej niskie koszta. Pochlebne opinie internautów korzystających ze sklepów internetowych przyciąga nowych klientów. Faktem jest to, że systemy wykorzystywanie w sklepach internetowych stają się coraz bardziej bezpieczne. Skoro nic nie stoi na przeszkodzie by nie wychodząc z domu kupić interesującą nasz rzecz, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Załóż sklep internetowy

Najprostszym rozwiązaniem, chcąc zacząć działalność handlową w Internecie, jest skorzystanie z darmowych rozwiązań. Wbrew pozorom, mamy w czym wybierać. Systemy, które stają się coraz bardziej popularne i przede wszystkim wybierane przez przedsiębiorców to: PrestaShop i ZenCart. Są to darmowe rozwiązania, funkcjonalnością nie odbiegające od sowich płatnych konkurentów. Prestashop jest systemem, który najlepiej sprawuje się w Polskich realiach. Ilość polskich modułów, które możemy za darmo zainstalować w naszym sklepie jest imponująca. Płatności.pl, porównywarki typu ceno itp. Więcej informacji o tym produkcie można przeczytać tutaj – sklep internetowy prestashop. ZenCart to kolejny, darmowy system, którego możliwości rozbudowania są prawie nieograniczone. W porównaniu z innymi, darmowymi sklepami internetowymi, ten ma bardzo rozbudowany panel administracyjny. Trzeba nabrać wprawy żeby móc swobodnie poruszać się pomiędzy dostępnymi opcjami dla admina. Najbardziej popularnym i jednocześnie darmowym sklepem jest oscommerce. Produkt ten jest używany od wielu lat i sprawuje się bez zarzutu. Często ludzie decydując się na ten system pomimo przestarzałego designu oraz niestosowanej już formie kodowania. Tworząc nowoczesny sklep, zdecydowanie polecam dwa pierwsze rozwiązania: PrestaShop lub ZenCart.

Sklep internetowy Wrocław

Darmowe systemy są fantastycznym rozwiązaniem, jednak jeżeli nie masz specjalistycznej wiedzy w zakresie wdrażania sklepów internetowych to samemu za wiele nie zdziałasz. Nawet jeżeli zainstalujesz i uruchomisz sklep na swoim serwerze to wciąż pozostaje kwestia zastosowania opcji i designu. Potrzeba wiedzy z zakresu html/css/php by móc dostosować go do swoich potrzeb. Warto w tej kwestii skorzystać z usług Major Tree. Mamy bogate doświadczenie ze sklepami internetowymi bazującymi na systemach PrestaShop oraz ZenCart. Major Tree nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tych dwóch rozwiązań. Nasi programiści testują nowe systemy (m.in. Magento, WordPress e-Commerce) aby w przyszłości wykorzystać je w projektach. Przydatne linki:
  • Major Tree – Sklepy Internetowe Wrocław.
  • Sklep internetowy prestashop – post na blogu MajorTree
  • zen-cart.com – oficjalna strona internetowego sklepu zencart
  • oscommerce.com – oficjalna strona internetowego sklepu osCommerce
  • prestashop.com – oficjalna strona internetowego sklepu Prestashop
Share This Post