Strony Internetowe Wrocław
on Lipiec 27, 2010 in Internet
Tworzenie stron internetowych jest bardzo złożonym pojęciem. Zanim zdecydujesz się na własną stronę www i skorzystasz z usług profesjonalnej firmy, warto wiedzieć jaki masz wybór. Strony internetowe dzieli się według wielu klasyfikacji. W tym artykule rozróżnię 6 rodzajów stron internetowych dla firm, a każdą z nich postaram się krótko scharakteryzować.

Wizytówka

Wizytówka w postaci strony internetowej jest najprostszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem. Składa się ona zazwyczaj z jednej strony internetowej, jednak może zawierać również kilka podstron. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona wizytówką firmy. Zawarte są w niej zazwyczaj podstawowe informacje, takie jak: dane teleadresowe, krótki opis, charakterystyka firmy oraz produktów i usług, które oferuje.

Strona Firmowa

Strona internetowa – firmowa, ma zazwyczaj kilka lub kilkanaście podstron ukazujących pełną ofertę firmy. Strony internetowe tego typu są bardziej skoncentrowane na treści, a mniej na grafice. Szata wizualna nie może przyćmić najważniejszych informacji dotyczących firmy, gdyż to one mają zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług. Informacje na stronie www muszą być wciąż aktualizowane, żeby odwiedzający w każdej chwili miał dostęp do najnowszych ofert. Rozbudowane strony internetowe często posiadają fora, galerie oraz zintegrowane blogi.

Serwis

Strona Internetowa – Serwis, charakteryzuje się tym, że jest bogata w treść taką jak: poradniki, artykuły tematyczne czy nowości. Taka ilość informacji ma na celu przyciągnąć jak największą ilości potencjalnych klientów. Właściciele popularnych serwisów często wynajmują powierzchnię strony internetowej zamieszczając na niej banery reklamowe. Serwisy posiadają zazwyczaj wyszukiwarki, fora, galerie, newslettery, sondy, ankiety oraz konkursy.

Wortal

Strona internetowa – Wortal, to bardzo dobrze rozbudowany serwis internetowy, który jest poświęcony konkretnej tematyce. Jej treść stanowią zazwyczaj artykuły, publikacje, aktualności, konferencje, katalogi firmowe oraz wszelka informacja dotycząca konkretnej dziedziny.

Portal

Portal internetowy to bardzo szerokie pojęcie. Jest to pewnego rodzaju serwis informacyjny nie mający ściśle określonej tematyki. Na tego typu stronach www można znaleźć aktualne wiadomości ze świata, katalogi stron internetowych, pogodę, wyszukiwarki oraz czaty. Serwisy często umożliwiają użytkownikom założenie darmowego konta e-mail.

Sklep Internetowy

To strony www, na których możemy dokonać kupna oraz sprzedaży przez Internet. Są to w pełni zautomatyzowane serwisy, w których transakcja dokonuje się błyskawicznie. Są bardzo łatwe w aktualizacji, a zintegrowane z systemami jak np. paypal umożliwiają natychmiastowe przekazanie pieniędzy. Ze względu na niskie koszta prowadzenia, wiele firm decyduje się tylko i wyłącznie na tego typu sprzedaż.
Share This Post
Related Post